DISTRICT
First team – Harry Lee Daniel, Highland Springs; Harvey Mills, Highland Springs; Jarrett Wansley, Henrico; Dazmond Starke, Highland Springs; Cameron Colquitt, Atlee
Coach
of the year – Tripp Metzger, Lee-Davis
Second team
– Trey Davis, Henrico; Antonio Puller, Lee-Davis; Quvaughn Jones, Varina; Chris Hilliard, Highland Springs; Dylan Cole, Hanover
Honorable mention – Henrico: Edric Folden; Highland Springs: Kierre Winfield; Varina: Chevon Davenport, Tyler Smith;
Lee-Davis: Lamonn Lewis, Aaron Rowe; Hanover: Matt Goodwin, Drew Crytser; Armstrong: Eric Adkins, Nathaniel Taylor, Quentin Christian; Atlee: Daniel Faggert.
All-academic – Atlee: Iain Brinks, Colquitt, Christian Evans, Faggert, Michael Farrar, Dylan Garthright, Brandon Johnson, Kevin Lantz, Barrett Prince, Austin Young; Lee-Davis: Garrett Joyner, B.J. Jones, Aaron Rowe, Antonio Puller, Andrew Taylor;
Hanover: Nick Brown, Patrick Carroll, Cole, Derek Crytser, Drew Crytser, Austin Erb, Brice Goode, Goodwin, Greg Lewis, C.J. Phillips, Josh Wells; Henrico: Trey Davis, Torin Holmes, Landon Prentiss, Jarrett Wansley, David Zavelsky; Highland Springs: Daniel, Mills, Paul DeBerry, Ryan Henderson, Aaron Hodnett, Trey Williams; Armstrong: Christian, Xavier Gary, Mark Robinson, Isaac Thompson
DISTRICT
First team – Andre Williamson, Prince George; Cadarian Raines, Petersburg; DeOnte Lewis, Dinwiddie; Paul Finn Jr., Meadowbrook; Terneil Rhodes, Petersburg; Milton Gholson, Hopewell
Coach of the year – Bill Lawson III, Petersburg
Second team – Jasper Holloman, Matoaca; Kartrell Claiborne, Prince George; Ibn Rassoull, Petersburg; Jacob Hagy, Colonial Heights; Doug Brewer, Meadowbrook; Roy Gailliard, Matoaca
Honorable mention – Treon Claiborne, Prince George; Drejon Scott, Petersburg; Eric Haith, Thomas Dale; Steven McGraw, Thomas Dale; Remar Brothers, Hopewell
DISTRICT
First team – Wesley Simmons, Hermitage; Adam Desgain, J.R. Tucker; Travis McKie, John Marshall; Antone Exum, Deep Run; Jake Eastman, Douglas Freeman
Coach
of the year – Frank Threatts, John Marshall
Second team – Kefentse Budd, Mills Godwin; Juan Wilson, Thomas Jefferson; Josh Brinkley, Douglas Freeman; Darryl Lee, John Marshall; Tommy Folliard, Deep Run
Honorable mention – J.R. Tucker: Griffin Thesing, Brad Wilson; Hermitage: Duan Perez-Means, Gabe McNeal; Deep Run: Jordan Ward; Douglas Freeman: Omari Vaughan-Nelson; Maggie Walker GS: Max Hilterbrant; Mills Godwin: Fletcher Lumpkin; John Marshall: Devon Thornton, Maurice Johnson, Aaron Farrar; Patrick
Henry: John Carroll, Ian Overstreet; Thomas Jefferson: Oliver Thompson, Torey Burston
All-academic – Hermitage: Simmons; Deep Run: Exum, Folliard, Ward; Patrick Henry: Carroll, I. Overstreet; J.R.
Tucker: Desgain, Wilson, Thesing; Douglas Freeman: Eastman; John
Marshall: McKie, Lee, Farrar; Thomas Jefferson: Wilson, Thompson; MWGS: Hilterbrant.
DISTRICT
First team – Rico Ferguson, L.C. Bird; Ben Jessee, Cosby; Travis Keels, L.C. Bird; Mikyel Nero, Huguenot; D.J. Rainey, Midlothian
Bird
Coach of the year – Chuck Tester, L.C. Bird
Second
team – Graham Barnes, Midlothian; Jonathan Crawley, Huguenot; David Robinson, Cosby; Joey Stemmle, Monacan; Greg Van ****, Manchester; James Wyatt, Manchester
All-academic
– Cosby: Jessee, Robinson; Monacan: Stemmle; Midlothian: Barnes, Rainey; Manchester: Van ****, Wyatt; James River: Grant Deichman; Clover Hill: Josh Bailey, Sean Cavanagh; Huguenot: Mikyel Nero